Patara köyü

Patara köyü

BALAYI
Villa Palmira
Kaş / Patara köyü 2 Kişi, 1 Oda

Villa Palmira

Haftalık 17500 TL'den Başlayan
BALAYI
Villa Coşkun
Kaş / Patara köyü 2 Kişi, 1 Oda

Villa Coşkun

Haftalık 17500 TL'den Başlayan
Muhafazakar Kiralık Yazlık
Villa Mila
Kaş / Patara köyü 2 Kişi, 1 Oda

Villa Mila

Haftalık 20000 TL'den Başlayan
Balayı Villası
Villa Karaman 2
Kaş / Patara köyü 2 Kişi, 1 Oda

Villa Karaman 2

Haftalık 18500 TL'den Başlayan
Balayı Villası
Villa Mehmet Apt Suite 7
Kaş / Patara köyü 2 Kişi, 1 Oda

Villa Mehmet Apt Suite 7

Haftalık 24000 TL'den Başlayan
Jakuzili Muhafazakar Balayı Villası
Villa Meredith
Kaş / Patara köyü 2 Kişi, 1 Oda

Villa Meredith

Haftalık 15000 TL'den Başlayan
Jakuzili Denize Yakın Villa
Villa White House Patara
Kaş / Patara köyü 4 Kişi, 2 Oda

Villa White House Patara

Haftalık 14000 TL'den Başlayan
Muhafazakar Villa
Villa Onyx S
Kaş / Patara köyü 4 Kişi, 2 Oda

Villa Onyx S

Haftalık 20650 TL'den Başlayan
Çocuk Havuzlu Jakuzili Villa
Villa Patara Vista
Kaş / Patara köyü 4 Kişi, 2 Oda

Villa Patara Vista

Haftalık 18000 TL'den Başlayan
Sauna-Hamam-Kapalı Isıtmalı Havuz
Mehmet Apt Suite 1
Kaş / Patara köyü 4 Kişi, 2 Oda

Mehmet Apt Suite 1

Haftalık 25000 TL'den Başlayan
Muhafazakar Yazlık
Villa Mehmet Apt Suite 5
Kaş / Patara köyü 4 Kişi, 2 Oda

Villa Mehmet Apt Suite 5

Haftalık 23000 TL'den Başlayan
Muhafazakar Yazlık
Villa Mehmet Apt Suite 8
Kaş / Patara köyü 4 Kişi, 2 Oda

Villa Mehmet Apt Suite 8

Haftalık 18000 TL'den Başlayan

Patara köyü

Anadolu uygarlıklarından Likya'nın önemli limanlarından biri olan Patara antik kenti, çölü anımsatan kumları, tertemiz denizi ve çam ormanlarıyla 18 kilometre boyunca devam eden sahil bandının hemen gerisinde kurulmuş. Patara'da yerleşim alanı, Gelemiş Köyü antik kentinin 2 kilometre gerisinde yer alıyor. Bölge aynı zamanda betonlaşmaya karşı koruma alanı yerleşim yeridir. Şehre giriş görkemli ve çok iyi korunmuş bir Roma zafer takından yapılıyor. 

Patara'da sabah, kuş, kuzu, inek sesleriyle uyanıyorsunuz. Kahvaltı sonrası yürüyüşü takiben, aracınızla ulaşılan eşsiz güzellikteki kumsala uzanıp, denizin tadını çıkarmaya ve gecenin yorgunluğunu sıcak kumlara bırakmaya sıra geliyor. Alabildiğine geniş, uzun ve vahşi kumsalda rüzgar, denizde ise dalga hiç eksik olmuyor. Binlerce yıl önce temiz denizlerin göstergesi olan bir çeşit mikroorganizma ürünü olan, Caretta Caretta'ların da ziyaret ettiği Patara'nın üzerinde kum kürü yapanlar, ağrı ve sızıdan kurtuluyorlar.

Bir diğer önemli aktivite ise: Gün batımında önce sararan, sonra kızıla boyanan kum tepeler üzerindeki dalga hareketlerini, gölgeleri ve bir yüzü karanlıkta kalan tepe silüetlerini izlemek veya fotoğraflamak bile, başlı başına Patara'ya geliş nedeni olabilir. Aynı zamanda piknik için cam ağaçlarının da bulunduğu yerdir.

Patara; Caretta carettaların üreme alanı odluğu için koruma altına alınan ince kumlu yaklaşık 18 kilometrelik uzun plajı gündüzleri müşterilerini ağırlarken geceleride caretta carettalar da yumurtlamak için gelmektedir, kumları, masmavi denizi ve doğası ile Patara son yıllarda pek çok turistin uğrak yeri.

Kalkan’dan veya Pataradan villa müşterilerimiz  tekne turuna çıkıp farklı koyları keşfedebilirsiniz, kano ile denize açılabilirsiniz, antik kent ve diğer tarihi kalıntıları görebilirsiniz, Saklıkent Kanyonu’na gidebilirsiniz, yürüyüşler düzenleyebilir, atla plajda gezinti yapabilirsiniz ya da kendinizi maviliklere bırakarak bolca yüzebilirsiniz. At, ATV ve kano turları için tatilfeneri.com adresinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Patara villaları genelde merkezde ya da merkeze yakın tepelerde konumlanmışlar. Çoğu Patara villası muhteşem bir deniz manzarasına sahip. Tüm yıl hizmete açıklar ve pek çoğunun kendine ait  jakuzisi de bulunmaktadır. Villa seçenekleri için tatilfeneri.com adresimizi ziyaret edebilir ve bilgi almak için telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Patara'da Gezilecek Yerler

Patara Antalya'da bulunduğundan genel olarak sıcak bir iklime sahiptir ve Akdeniz ikliminin burada büyük bir oranda hâkim bir iklim olduğunu görüyoruz. Yaz aylarında ve kış aylarında villalarımız tatil için uygundur tatilfeneri.com ekibi olarak size en iyi tatil imkanı sunmak için elimizden gelenin en iyisini sağlarız. Patara çok eski, tarihi kökleri geniş bir yer olduğundan buraya geldiğimizde akla ilk gelen yerlerden Patara Harabelerini görmenizi isteriz. Patara Anfi Tiyatrosu ve daha sonrasında Patara Antik Kenti, Hadrian'ın Tahıl Ambarı mutlaka görülmesi gereken özellikle kültürel ve tarihi alanlardan bir tanesidir. Ve en nihayetinde Patara plajı tabii ki. Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ilgi ile izlenen ve ziyaret edilen oldukça fazla ziyaretçi akınına uğrayan bir yerdir Patara.

 

Patara'da Ne Yapılır?

Patara sahilinde 15mil boyunca kano yapabilir doğayla iç içe güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Patara Yolu ve Saklıkent'te yürüyüş yapabilirsiniz.

Patara'ya gitmek için aslında birçok sebep var. Buraya geldiğinizde o muhteşem turkuaz mavisi şeffaf olan denizde yüzebilir, hem de deniz içerisinde hatta yürüyebilirsiniz dalgalarla boğuşabilirsiniz. At Safarisi yapabilirsiniz yakın bir bölgede. Toros yaylaları yine yakındır, buraya çıkabilirsiniz. Eski medeniyetlerden kalıntılar olan yerleri görebilirsiniz. Neron Feneri olarak adlandırılan yerde güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Patara da Neler Tüketilir

Patara öyle ufak bir yer gibi aklınıza gelmesin. Yemek çeşidi açısından oldukça farklı lezzetler sunabilen güzide tatil yörelerimizden biridir. Bizlere genellikle Avrupa yemekleri, Türk yemekleri, Akdeniz yemekleri ve özellikle ve özellikle vejeteryan dostu olan besinler ve yemeklerden çok güzel sunumlar tattırmaktadır. Ayrıca Alman mutfağından örnekler bulunmakta, tabii ki bir balık ürünleri de burada bulunmakta ve az da olsa Ortadoğu mutfağından ürünler bulunmakta. Yani buraya geldiğinizde harika sunumlar göreceğinizi biliyoruz. Hamur işi ve et yemeklerinin onlarca çeşidini bulabilirsiniz burada. Ayrıca kafe tarzı tatlı ürünleri de bulabilirsiniz.


Patara'ya Nasıl Gidilir

Patara'ya ulaşmak için temel olarak Fethiye yolunu alabiliriz. Fetiye'ye geldikten sonra ana yoldan sapmadan ilerlerken Gelemiş istikameti yolundan dönmeniz gerekir ve burada 5-6 kilometrelik bir mesafeden sonra Patara Harabelerinin bulunduğu yere gelebilirsiniz. Bunun dışında eğer Antalya istikametinden geliyorsanız iki seçeneğiniz var bir kıyı şeridini kullanmak yani Antalya Kemer Fenike ve Kaş istikameti ya da Antalya içerisinden gelmek için iç ana yolu kullanmak. Ama ilk seçenek birazcık daha uzun sürer her iki yol yaklaşık 220 km ama kıyı yolu birazcık daha virajlı engebeli olduğu için süre olarak birazcık daha uzun sürebilir.

Patara da Konaklama 

Patara da konaklama ve Tatil son zamanların en çok tercihi olan villa kiralama ve kiralık villada tatil Patara köyünde de vazgeçilmezler arasındadır bölgenin tarihi dokusuna ve denize nazır yapılan bu villalar yaz ve kış aylarını için uygun dur dört mevsimin bir arada yaşandığı Patara Köyü dünya tarihinin ilk meclis binasına ev sahipliği yapmaktadır ve kiralık villalarımız bu eşsiz tarih kokan manzaraya nazır villa kiralaya bilirsiniz villalarımız dışarıdan içerisi görülmeyecek şekilde tasarlanmıştır. bu tarz villalara korunaklı villalar denir ve muhafazakar tatilciler için başlıca tercihleri arasındadır villa kiralama ve villa tatili için Patara Köyü dünyaya ün salmış plajı ve tarihi ile sizleri beklemektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.