Göcek

Göcek

Muhafazakar Balayı Villası
Villa Özden
Göcek / 4 Kişi, 2 Oda

Villa Özden

Haftalık 28000 TL'den Başlayan

  Göcek

  Göcek diğer tatil bölgelerine göre tercih sebebiniz olacak birçok avantaja sahiptir. Yat turizminin hakim olduğu Göcek`te coğrafi yapı, denizlerin güvenli oluşu, rüzgar ve dalgaların yatçılık için uygunluğu, tarih kalıntıları ve coğrafi yapının sahip olduğu ideal iklim, bölgeye dünya üzerinde önemli bir ün sağlamıştır.

  Gemiler Adası

  Ulaşımı teknelerle sağlanan ada üzerinde M.S. 5-11. yüzyıllar arası yapılmış Bizans dönemine ait kilise, şapel sivil yapı kalıntıları bulunmaktadır. Hıristiyanlığın ilk yayılma merkezlerinden biri olması nedeni ile önem taşımaktadır. St. Nicolas olarak da bilinen ada, Mavi Tur teknelerinin uğrak yeridir.

  Denize, yelkenli ve yatlara ilgisi olan kesim arasında 1980’li yıllardan bu yana popüler olan Göcek, Akdeniz kıyılarında en çok tercih edilen mavi yolculuk başlangıç rotalarından. Ekonomisi yat, tekne ve marina işletmesine dayanan Göcek, bu özelliği ile günübirlik turizm faaliyetlerine mesafeli yaklaşan bir yer. 

  Göcekte Konaklama

  Göcek limanına kuş bakışı konumda bulunan kiralık villalarımız eşsiz deniz manzarasına sahiptir Ege bölgesine özgü taş ve ağaç mimarisi kullanılmıştır özel yüzme havuzlu ve bahçeli müstakil villalardır. Villa kiralamada gösterdiğimiz titizlik doğrultusunda kiralama öncesi ve sonrası müşterilerimizin her an yanlarında olup villaya giriş ve çıkışlar tatilfeneri.com ekibi olarak yapılmaktadır. Olası her hangi bir sıkıntı karşısında ekiplerimiz 7/24 hizmet vermektedir. Göcek bölgesinde geniş ailelere ve balayı çiftlerine uygun villalarımız bulunmaktadır.


  Geçmişinde Hyparna ve Kamche adlarıyla anılan Göcek, Karia ve Lyki'a medeniyetlerinin sınırını belirlemiş. Likya uygarlığının iki gelişmiş kenti Telmessos (Fethiye) ve Kaunos (Dalyan) arasında yer alan kıyı yerleşimi Göcek, tarihi ve doğal zenginlikler açısından oldukça şanslı bir yerde kurulu. Likya Dönemi’nden günümüze ulaşan kaya mezarları, anıt mezarlar ve hamam yapıları Göcek in tarihi geçmişinin yansımaları.


  Göcek açıklarında bulunan Tersane Adası, antik dönem kalıntıları ile öne çıkıyor. Mitolojide yer alan Ikarus ve Daidalos efsanelerinin de Göcek’te geçtiği düşünülüyor. Göcek, ilk ismi olan Daidala’yı (Daydala) da bu mitolojik öyküden alıyor.