Fethiye

Fethiye

Jakuzili Balayı Villası
Villa Pusula Bohem 1
Fethiye / Kayaköy 2 Kişi, 1 Oda

Villa Pusula Bohem 1

Haftalık 26250 TL'den Başlayan
Bahçeli Balayı Villası
Villa Pusula Bohem 2
Fethiye / Kayaköy 2 Kişi, 1 Oda

Villa Pusula Bohem 2

Haftalık 26250 TL'den Başlayan
Jakuzili Muhafazakar Balayı Villası
Villa Pusula Bohem 3
Fethiye / Kayaköy 2 Kişi, 1 Oda

Villa Pusula Bohem 3

Haftalık 26250 TL'den Başlayan
Muhafazakar Jakuzili Balayı Villası
Villa Pusula Bohem 4
Fethiye / Kayaköy 2 Kişi, 1 Oda

Villa Pusula Bohem 4

Haftalık 26250 TL'den Başlayan
Muhafazakar Jakuzili Çekirdek Aile Villası
Villa Halley 1
Fethiye / Kayaköy 4 Kişi, 2 Oda

Villa Halley 1

Haftalık 21000 TL'den Başlayan
Çekirdek Aile Villası
Villa  Yıldız Vagon
Fethiye / Ölüdeniz 4 Kişi, 2 Oda

Villa Yıldız Vagon

Haftalık 17500 TL'den Başlayan
Geniş Aile Villası
Villa Malibu
Fethiye / 6 Kişi, 3 Oda

Villa Malibu

Haftalık 24500 TL'den Başlayan
Hamam & Sauna & Jakuzi
Villa Ayza
Fethiye / 6 Kişi, 3 Oda

Villa Ayza

Haftalık 14000 TL'den Başlayan
Geniş Aile Ve Arkadaş Grup Villası
Villa Elisa 1
Fethiye / Ölüdeniz 6 Kişi, 3 Oda

Villa Elisa 1

Haftalık 35000 TL'den Başlayan
Geniş Aile Villası
Villa Elisa 2
Fethiye / Ölüdeniz 6 Kişi, 3 Oda

Villa Elisa 2

Haftalık 35000 TL'den Başlayan
Isıtmalı Kapalı Havuzlu- Saunalı Özel Havuzlu
Villa Diana 1
Fethiye / 8 Kişi, 4 Oda

Villa Diana 1

Haftalık 38500 TL'den Başlayan
Isıtmalı Kapalı Havuzlu- Saunalı Özel Havuzlu
Villa Diana 2
Fethiye / 8 Kişi, 4 Oda

Villa Diana 2

Haftalık 38500 TL'den Başlayan

Fethiye

Fethiye, Muğla'nın tanınmış ilçelerinden biridir. Dalaman havaalanına 50 Km mesafede, Türkiye'nin Akdeniz ile Ege kıyılarının birleştiği turkuaz koylarında yer almaktadır. Fethiye, kent içinde kalıntılarını ve tiyatrosunu görebileceğiniz eski "Telmessos" şehrinin üzerinde yer almaktadır. Fethiye turizmi ve şaşırtıcı doğası ile popülerdir. Fethiye'nin nüfusu 115.000 civarındadır ve yaz sezonunda çok fazla ziyaretçi alır.


Bir efsanede "Telmessos" Tanrı oğlu Apollonun adı olarak tanımlanır. Fenike kralı Kral Agenorun kızına aşık olur. Kendini küçük bir köpeğe çevirir ve çekilen, utangaç kızın sevgisini kazanır. Sonra yakışıklı bir adam gibi görünür ve "Işık Ülkesi" anlamına gelen "Telmessos" adlı oğulları olur.


Fethiye M.Ö. 547 Pers İmparatorluğu'nun bir parçası haline gelmiştir. "Telmessos", M.Ö. 5. yüzyılda kurulan "Attic Delos Union" topluluğuna katılmıştır. Daha sonra kent sendikadan ayrılmış ve bağımsız bir şehir haline gelmiş, M.Ö. 4. yüzyıla kadar birlikle olan ilişkilerini sürdürmüştür.


Fethiye, 19. yüzyılda hızla büyümüş ve çok miktarda Yunan vatandaşına ev sahipliği yapmıştır. Yunanistan ile Türkiye arasındaki değişim sırasında Yunanlılar Yunanistan'a gönderilmiş ve kasaba Yunanistan'dan gelen Türklere devredilmiştir. Osmanlı Hava Kuvvetleri'nin ilk pilotlarından biri olan Fethi Bey'in onuruna şehre bir "Fethiye" adı verilmiştir.


Günümüzde Fethiye, uluslararası atmosferi ile turistik bir şehirdir. Kasabada, uluslararası ve yerel ziyaretçilere ve yolcu gemilerine hizmet veren 3 marina vardır. Kasabada turistlerin ihtiyacı olan her şey vardır. Lezzetli restoranlar, harika gece hayatı, tarih ve doğa, inanılmaz koylar, geleneksel pazarlar, dükkanlar, günlük geziler, etkinlikler ve muhtemelen dünyada sokaklarında lahitler, tapınaklar ve harabeler bulabileceğiniz tek şehirdir.


Çalış Plajı

Fethiye de çok farklı yerler vardır. Fethiye'nin batı yakasında 7 km mesafede olan Çalış Plajı, tatil yapanlar tarafından çok tercih edilen bir konaklama bölgesidir. Oteller, pansiyonlar ve kiralık tatil villaları ile doludur. Kiralık villalar minimun kiralama süresi 5 gündür 5 gün altı için kiralamalarda ekstra temizlik ücreti talep edilmektedir villalarımız plaja yakın ve genel çoğunluk özel yüzme havuzludur jakuzi hepsinde vardır. Kiralık apartlarda yüzme havuzu yoktur ama jakuzi bulunmaktadır.  Çalış Plajı, gün batımı izlemek için en iyi nokta olarak bilinir. Uzun kumsalıyla, restoranlar, barlar, kafeleri ve popüler gece hayatı ile Çalış plajı her yıl daha çok turist çekmektedir. Bölgedeki en ilginç cazibe Caretta Caretta kaplumbağalarını yumurtlarken görmek ve yavrularının denize gidişini izlemektir. Kaplumbağalar, yumurtalarını bırakmak için her yıl sahile gelirler ve doğru zamanda denk gelirseniz bu yumurtalardan çıkan bebek kaplumbağaları görebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Çalış Plajı Hakkında sitemizi inceleyin.


Ölüdeniz

Ölüdeniz, Türkiye'nin en önemli ve en çok ziyaret edilen tatil beldelerinden biridir. Şaşırtıcı plajı, doğası ve turkuaz rengi temiz suları ile tatilciler için uzun yıllardır popüler bir bölge olmuştur. Ölüdeniz bölgesinde yamaç paraşütçülerinin unutulmaz bir uçuş için çıktıkları "Babadağ" hemen burada bulunmaktadır. Ölüdeniz, Fethiye şehir merkezine 15 km uzaklıktadır. Villa kiralama ve konaklama konusunda Ölüdeniz in içinde kiralık villa yoktur otel ve apartlar vardır. Ölüdenize yakın yerlerde kiralık villa bulunmaktadır; kelebekler vadisi, faralya  ve kabak koylarında lüks kiralık villalar bulabilirsiniz  Daha detaylı bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz. 

Hisarönü

Fethiye'nin bir diğer önemli bölümü ise Hisarönü'dür. Oteller, pansiyonlar, restoranlar, barlar ve renkli gece hayatı ile dolu olan küçük bir kasabadır. Bölgede 7000'den fazla yerleşmiş İngiliz vatandaşı olduğu için İngiliz vatandaşları tarafından iyi bilinen ve sevilen bir yerdir. Hisarönü bir gece hayatı kasabasıdır. Fethiye de bulunan bar ve gece kulüplerinin çoğu buradadır. Hisarönü, Ölüdeniz'e 3 km, Fethiye şehir merkezine 13 km uzaklıktaki çam ormanları arasındadır. Daha detaylı bilgi için Hisarönü Hakkında sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hisarönü Konaklama

Hisarönünde villa kiralama son zamanlarda ön plana çıkmaktadır akabinde apart villa ve oteller bulunmaktadır. Tatil süresi boyunca size özel anların en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz  seçenek villa tatilidir çünkü kiralık villa tamamı ile müstakil olup sadece size tahsis edilir özel havuzlu müstakil villadır detaylar; sauna, jakuzi, özel havuz, sıcak havuz, mutfak araç gereçleri spor salonu, sinema salonu, bahçe ve aklınıza gelebilecek bir sürü araç gereç bulunmaktadır detaylı bilgi için tatilfeneri.com adresinden ulaşabilirsiniz.