Çukurbağ

Çukurbağ

2 Yatak Odası Jakuzili Muhafazakar Yazlık
Villa Ophyrs Lycia
Kaş / Çukurbağ 4 Kişi, 2 Oda

Villa Ophyrs Lycia

Haftalık 25200 TL'den Başlayan
Denize Yakın Ortak Havuzlu Yazlık
Villa Cindy
Kaş / Çukurbağ 6 Kişi, 3 Oda

Villa Cindy

Haftalık 35000 TL'den Başlayan

  Çukurbağ

  Arkeolojik kazılarda bulunan Habesos adı Çukur bağ Yarımadası’nın antik ismidir. Buradaki antik kent daha sonradan Antiphellos adı ile anılmış. Likya ve Karia bölgeleri arasında bağlantı sağlayan yollarının kesişimin de olan Antiphellos ayrıca bir ticaret limanı özelliği taşıyormuş. Anadolu seferi esnasında Makedonya Kralı Büyük İskender tarafından fethedilen bu kent, İskender’in ölümünden sonra savaşlara sebep olmuş.

  Antiphellos, Roma Dönemi’nde büyük bir önem kazanmış. Bizans Dönemi’nde ise piskoposluk merkezi haline gelmiş. Bizans Dönemi’nde Arap akınlarına uğrayan bu kent, bir zaman sonra Anadolu Selçuklu topraklarına katılmış ve Andifilli adını almış. Anadolu Selçuklu Devleti yıkıldıktan sonra Teke oğulları Beyliği’nin yönetimine girmiş. Osmanlı Devleti’nin yeni bir ilçesi olarak Yıldırım Beyazıt zamanında Çukur bağ Yarımadası ismini almış. tarihte meis adına en yakın konum olması deniz ticaretinde önemli bir konum haline getirmiştir kaş yarım adadan 1 km mesafededir yunan adası meis yaz aylarında günü birlik yunan adası turu yapabilirsiniz.

  Çukur bağ yarımadası Konaklama ve Tatil

  Çukur bağ yarımadası 3 tarafı denizlerle çevrili olması nedeni ile sizleri unutulmaz manzara eşliğinde tatil imkanı sunmaktadır yıldızların altında masmavi yorgan gibi denizin içinde özel yüzme havuzlu süper lüks villada tatil işte adres tam olarak burası burada her bütçeye uygun kiralık villa ve apart bulunmaktadır tatlı su seviyorsanız özel yüzme havuzlu villa deniz derseniz sonsuz maviliklere atlarsınız her şey bir arada hayal gibi tatil imkanı için çukur bağ yarımadası kiralık villalar için sitemizden yardım alabilirsiniz. Çukurbağ Yarımadası plajları oldukça meşhurdur. Sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyen kişiler için Çukur bağ Yarımadası oldukça ideal bir seçenektir. Kaş merkeze 6 kilometre uzaklıkta bulunan Çukur bağ Yarımadası’nın her iki kıyısında villalar, lüks tesisler ve butik oteller vardır. Geceleri bu yarımada da oldukça az ışık vardır bu yüzden yıldızları seyretmek için muhteşem bir yerdir. Lüks yatların ve teknelerin mola verdikleri bu dingin ve berrak koylarda tüm senenin yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atabilirsiniz. Burada Kalkan’a doğru giden bir yol vardır. Bu yol ile Çukur bağ Yarımadası arasında doğal bir liman görevi gören Bucak Denizi ve yeni marina bulunur. Bucak Denizi ve yeni marinayı gezebilir ve burada hoş vakit geçirebilirsiniz.


  Çukur bağ Yarımadası yolu üzerinde bulunan İnce boğaz Plajı, burada görülecek en güzel yerlerden birisidir. Meis Adası’na bakan İnce boğaz Plajı’na Kaş merkezden yürüyerek 20 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Muhteşem manzarası, sıcak ve berrak denizi, doğa harikası ormanları ile görenleri büyüleyen bu plajda keyifli bir tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Hatta pasaportunuzu yanınıza alarak Türkiye’ye en yakın Yunan Adası olan Meis Adası’na geçebilir ve değişik bir kültürü tanıma imkanı bulabilirsiniz.  meis adası halkı geçimini sadece devlet desteği ve turizim den sağlamaktadır.