Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

Mesafeli Satış Sözleşmesi 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'ne yönelik olarak düzenlenmiştir. Firma sahibi ve kiralayanlar, Sözleşme tahtında 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'den kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. Sözleşmenin konusunu; Alıcı'nın, Satıcı’ya ait [https://www.tatilfeneri.com/] alan adlı web sitesinden , Satıcı’nın  aracılık yaptığı veya doğrudan yapmış olduğu konaklama hizmetinin web sitesinde belirtilen hüküm ve şartlar ile belirlenmiş tarihleri satın alınmasına yönelik elektronik olarak sipariş verdiği, Sözleşme’de belirtilen madderelere yönelik konaklama hizmetinin sunulması ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin yerine getirilmesidir.

SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ VE FİYATI

1) YER

2) BÖLGE

3) ADRES ADRESİ 

4) TOPLAM KİŞİ SAYISI

5) TALEP 

6) TARİH ARALIĞI

7) ÜCRET (KDV DAHİL)

Web sitesi üzerinde gösterilen fiyatlar ve tarihler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerli olmaktadır. Süreli olarak gösterilen edilen fiyatlar ise belirtilen takvim süresi sonuna kadar geçerlidir. 

Alıcının ödeme yükümlülüğü bulunan, web sitesi üzerinden satın almış olduğu konaklama bedelinin ücreti, konaklama yerinin sahibi veya işleteni veya aracısı yukarıda adı geçen ücretin tamamı Satıcı tarafından Alıcı’dan tahsil edilmektedir. Alıcı, websitesi üzerinden seçtiği konaklama yapacağı villayı veya apartı yukarıda adı geçen ücreti ödemekle, almış olduğu konaklama hizmetinin bedelini usulünce ve tam olarak ödemiş olacaktır. Satıcı, Alıcı açısından asli ve tek muhataptır.

REZERVASYON VE ÖDEME ŞEKLİ

Villalarımıza veya Apartlarımıza web sitemizde bulunan rezervasyon formu , SMS , telefon ve elektronik posta ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Tatil Feneri, kiralamak istediğiniz Villa ve Apart için kiralayacağınız tarihlerinizi belirmenizi ve bu tarihler için sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar.Tatil Feneri , Ön kiralama yapıldıktan sonra Villa veya Apart için toplam ödenecek ücretin %35’ini ön ödeme olarak almaktadır. Ön ödeme, kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa veya apart belirlemiş olduğunuz tarihler adınıza kapatılır. Ödemeniz gereken ön ödeme tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca e-posta ve SMS ile veya telefon ile tarafınıza iletilecektir. Ön ödeme'nin 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, veya web sitesi üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Ön ödeme teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde kişiye yazılı olarak Villa'nın veya Apart'ın kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama onayı içerisinde toplam ücret, alınan ön ödeme ve hangi tarihlerde villa'nın kişi adına kapatıldığı ve yatırmış olduğunuz ön ödeme günü ve saati bildirilmektedir. Ön ödeme yatırılmaması durumunda Tatil Feneri, müşteri'nin ön rezervasyonu iptal etme ve villaya veya aparta başka rezervasyon alma hakkı vardır. Villa'nın veya Apart'ın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve gerekli kontroller yapılıp, Villa veya Apart tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine Tatil Feneri, konaklanacak yerin eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL ila 1000 TL hasar depozitosu almaktadır. Bu miktar girişte peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villa veya aparta giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

VİLLA VEYA APARTA GİRİŞ VE ÇIKIŞ 

Rezervasyon başlangıç günü villa veya aparta giriş saati, en erken saat 16.00’dır, en geç saat 20.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında villa veya aparta giriş yapamaz, belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villa veya aparta bir gün sonra sabah Tatil Feneri'nin mesai başlangıcında giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya veya aparta giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden Tatil Feneri kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin belirlenen saatler dışında gelmesinde, yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. Tatil Feneri bu gibi durumlardan sorumlu değildir. Rezervasyon sonunda villa veya aparttan ayrılış saati tüm konaklama bölgeleri için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da müşterinin villa yada apartı çıkmaması veya geç çıkmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek Tatil Feneri'nin her türlü maddi zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Seyahat planlamısının her iki tarafın da mağduriyet yaşamaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Villa veya aparttan erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda firmamız birgün önceden bilgilendirilmelidir. Yoğunluk nedeni ile villa veya apart kontrolü yapılamadan müşterinin villadan yada aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu geri iade edilmesi için müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden kesilecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı veya apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye kalan günlerin konaklama bedeli ödenmeyecektir.

VİLLA VE APART KAPASİTESİ 

Villalarımıza ve Apartlarımıza web sitesindeki belirtilen kapasitenin üzerinde veya rezervasyon yapılırken sabit olan kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon onay işlemi kesinleştikten sonra müşteri isteği ile kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Tatil Feneri’ne yazılı olarak başvurulmalı ve villanın veya apartın kapasite durumuna göre Tatil Feneri’nin onaylaması durumunda bu değişiklik yapılacaktır. Tatil Feneri, böyle bir durum yaşanması durumunda müşteriden ilave ücret talep edebilmektedir. Villaya veya Aparta giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya veya aparta misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Bölye bir durumun tespit edildiği durumlarda Tatil Feneri, misafirlerin villayı/apartı/daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın veya apartın tamamen boşaltılmasını talep etmwe, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın yada apartın rezervasyon oluşturma aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşterinin vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bilgiler eksik veya yanlış verilmiş ise müşteri tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA VE APART TEMİZLİĞİ, BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER 

Günlük, haftalık, aylık villa ve apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu, çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve temizlik malzemesi, havlu, çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her gün erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmaktadır. Kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi veya villa ve aparttan sorumlu kişi tarafından giderilecektir, Tatil Feneri bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların ve apartların havuz, bahçe ve diğer aletlerin periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın ve apartın bahçesine veya bina içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya ve aparta girmesine müsaade etmelidir. Web sitemizdeki villa ve apart detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, İnternet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir.

EVCİL HAYVAN, SİGARA VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ

Villa sahibi onay vermediği sürece villalarımıza ve apartlarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.

Villalarımızın ve apartlarımızın kapalı alanlarında sigara, tütün ürünleri vs içilmesi yasaktır.

FİYATLAR 

Web sitemizde belirtilen villa ve apart kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylık periyodik olarak ayrılmıştır. Ön ödeme, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT veya Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

REZERVASYON, ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI 

Hesabımıza yatırılan, villa ve apart bedelinin ön ödeme miktarı ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya ve aparta giriş tarihine 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme tutarının tamamı yanacaktır, bu ödemenin tamamı Villa ve Apart sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya ve aparta giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin konaklamayı iptal ettirmek için Tatil Feneri’ne yazılı olarak başvurulması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında Tatil Feneri, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden  müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları ;

a) Rezervasyon için gönderilen ön ödeme'nin kesinlikle iadesi yoktur.

b) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.

c) Seyahat başlangıcından önceki 29.gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa ve apart bedellerinin tamamını Tatil Feneri’ne ödemesi durumunda ödeme yaptığı andan itibaren villaya ve aparta 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 i yanacaktır. Geriye kalan %65’i bize vereceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Havale ve EFT masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i villa veya apart sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.

Eğer rezervasyon iptali villaya veya aparta giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya ve aparta giriş yapılmazsa villada ve apartta hiç konaklama olmaz ise ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan sorunlar ve kesintiler, Tatil Feneri’ne, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar birliği tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilmektedir.

Herhangi bir nedenle, villa veya apart'ta rezervasyonunun Tatil Feneri tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait olan, eşdeğer yada ikiz bir villa veya apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması durumunda veya "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye geri iade edilecektir.

Ayrıca bazı villalarımıza veya apartlarımıza özel, ödenmiş olan ön ödeme'nin tamamı ve bu villalarımıza veya apartlarımıza özel toplam villa veya apart kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Tatil Feneri, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villa veya aparta başka bir rezervasyon alma hakkınına sahiptir. 

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Tatil Feneri 'nın eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşteri'den kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa ve apart için iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, Villa veya Apart'ın kullanılmamasından Tatil Feneri sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa veya apart için kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, Tatil Feneri bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

HASAR DEPOZİTOSU 

Her villanın ve apartın özelliğine ve değerine göre farklı miktarlarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen rezervasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya veya aparta giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan veya aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrollerde, sağlam olarak teslim edilen villa ve apart ile villanın ve apartın önemli malzemelerinde bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan veya aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa veya apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak ve müşterinin vermiş olduğu bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada ya da apartta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI 

Villalarımızın veya apartlarımızın Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik göstermektedir. Villayı ya da apartı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve ya  havuzu kullanamamasından Tatil Feneri kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı ya da apartı kiralayacak olan müşteri, villayı ya da apartı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

ISITMALI YÜZME HAVUZLARI 

Her villanın ya da apartın yüzme havuzlarında ısıtma sistemi bulunmamaktadır. Isıtma sistemi var ise bu villanın ya da apartın web sitesindeki detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Bazıları havuzların ısıtması ücretli bazılarının ücretsizdir. Bu da villanın veya apartın web sitesindeki detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Isıtmalı yüzme havuzlarının su dereceleri 26 C  ile 29 C arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıca vs. yerlerdeki gibi kaynar su veya çok sıcak su gibi kesinlikle değildir. Villanızı kiralarken ve ısıtmayı ücretli olarak isterken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Suyun sıcaklığından dolayı oluşan durumlarda firmamız para iadesi yapmamakla yükümlüdür. Villayı havuzu ısıtmalı olarak kiralayan müşteri bu gibi durumlardan dolayı havuzu kullanamamasından Tatil Feneri sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Ayrıca havuz ısıtmaları elektrik ile yapıldığından dolayı, elektrik idaresinden kaynaklanan elektrik kesintisi sebebiyle havuzun soğumasından Tatil Feneri sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ 

Tatil Feneri ; villanın veya apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya veya aparta girişte bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık oluşturan bir durum varsa müşteri tarafından Tatil Feneri 'ne derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Tatil Feneri bu talebi villa ya da apart sahibine ya da ilgilenen kişiye bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Tatil Feneri oluşan aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir,müşteri'nin mağdur olmaması için aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Tatil Feneri , zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Tatil Feneri, villa ve ya apart sahibi ile müşteri arasında aracı konumundadır ve bu nedenle villada ya da apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa ve ya apart sahibi ya da yetkili kişi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada ve ya apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Tatil Feneri sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villa ya da aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan veya firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Tatil Feneri kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan ya da aparttan ayrıldıktan sonra, villada ya da apartta kaldığı süre içerisinde Tatil Feneri 'ya bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA - VERGİ 

Tatil Feneri web sayfasında yayınlanan villa, apart, Tatil Feneri'ne ait değildir. Her villanın ve apartın sahipleri farklı kişiler, şahıslar, kurumlar, şirketlerdir. Tatil Feneri, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını ve apartlarını müşteriye kiralamak için aracı rolü üstlenmektedir, bu nedenle Tatil Feneri, sadece aracılık hizmeti için fatura keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir komisyon kazanır ve bu komisyona fatura keser. Diğer geri kalan miktar villa veya apart sahibinine ödenecek olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesilmez. Geri kalan miktar villa ya da apart sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını villa ya da apart sahibi keser. Tatil Feneri, sadece kendi kazandığı komisyona karşılık fatura kesmekle mükelleftir, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı para için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI 

Müşteriler villayı ya da apartı teslim aldıklarında havuz, bahçe mobilyaları, çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada ya da apartta çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde teslim edilmelidir. Aksi durumlarda villanın ya da apartın kirli bırakıldığı durumlarda Tatil Feneri bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada ya da apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler Tatil Feneri’ni haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villa veya aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan kesilecektir, hasar depozitosunun yetmediği hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca villa ve ya apartta konaklayacak kişiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle konaklama yapan kişiler hakkında Tatil Feneri 'ne bir şikayet ulaşması durumunda Tatil Feneri müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı ya da apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar dışarıdan görünmeyecek şekilde etrafı kapalı olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, hiç bir şekilde dışardan görünmeme garantisini Tatil Feneri vermez. Bu durumlarda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, Tatil Feneri , sorumluluk kabul etmez. Tatil Feneri, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEPLER 

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlar oluştuğunda Tatil Feneri hiçbir yasal sorumluluk adı altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, Tatil Feneri 'nin engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan çalışmalar, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER 

Müşteriler villada ya da apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen Tatil Feneri’ne bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, Tatil Feneri görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan veya aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Tatil Feneri kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER 

1) Villaya ya da aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, Tatil Feneri 'nin önüne geçemediği durumlarda Tatil Feneri kesinlikle sorumlu değildir.

2) Villaya ya da aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluklardan Tatil Feneri kesinlikle sorumlu değildir.

3) Bazı villaların inşaasında veya dizaynında kullanılan, farklı malzemeler müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan Tatil Feneri kesinlikle sorumlu değildir.Bu durumlarda villa sahibi sorumludur.

4) Tüm Villalarımızda ya da apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araça ihtiyaç duyulacaktır. Müşterinin villaya ya da aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Tatil Feneri kesinlikle sorumlu değildir.

5) Müşteri, dışarıdan veya üçüncü şahıslardan taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Tatil Feneri, dışarıdan veya üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmamaktadır. Bu durum müşterinin kendi sorumluluğundadır.

6) Villa veya apartı kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı memnun kalmaması durumundan Tatil Feneri sorumlu değildir. Tatil Feneri, villanın ya da apartın konumunu Google Harita üzerinden, en yakın konum olarak işaretlemiştir.

7) Villaya veya aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden Tatil Feneri sorumlu değildir.

8) Villayı ya da Apartı kiralamış olan müşterinin aracının altının yere yakın olması, aracın motor gücünün düşük olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki deneyimsizliği ve buna bağlı olarak villaya veya aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan Tatil Feneri kesinlikle sorumlu değildir.

9) Villa veya apart hakkındaki “www.tatilfeneri.com” detay sayfasında belirtilen "mesafeler" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler arazi ve yol durumundan net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek hata payı olabilir. Villayı ya da apartı kiralayan müşteri bunu kabul eder.

10) Villa veya apart hakkındaki “www.tatilfeneri.com” detay sayfasında belirtilen "mesafeler" de belirtilen “havalimanı” villaya ya da aparta en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. Tatil Feneri yetkilisine hangi Havalimanı daha yakın diye sormanız önemle rica olur. Aksi taktirde yanlış veya daha uzak bölgede bulunan havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden Tatil Feneri sorumlu değildir.

11) Villa ve Apart hakkındaki “www.tatilfeneri.com” detay sayfasında "mesafeler"de belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın hava alanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Mesafelerin göstermiş olduğu restoran veya market kapanmış veya taşınmış ise Tatil Feneri sorumluluk kabul etmez.

12) Villada ya da Apartta bulunan havuzda oluşacak ayak kırılması, kol kırılması, boğulma, düşme gibi oluşacak tüm kazalardan Tatil Feneri sorumlu değildir.

13) Villalarda 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankları bulunmaktadır. Müşterinin, aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşterinin kendisi sorumludur, Tatil Feneri bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.

14) Villalarımızda veya apartlarımızda hiç bir şekilde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada veya apartta, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu tür gıda ihtiyaçlarının  temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. Tatil Feneri bu gibi durumlardan sorumlu değildir.

15) Villalarda veya apartlarda veya müşterinin konaklayacağı yere giderken, cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan İnternetin çekmemesi gibi durumlardan Tatil Feneri kesinlikle sorumlu değildir. Abonesi olduğunuz GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

16) Kredi kartı, mail order, EFT yada havale ile ödeme yapsanız dahi, size "onay maili" ve "rezervasyon belgesi" gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti satın almayınız. Para ödemesini Tatil Feneri’ne yapmış olsanız bile size "onay maili" ve "rezervasyon belgesi" gelmediği taktirde villayı veya apartı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve bunun gibi benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan Tatil Feneri kesinlikle sorumlu değildir.

17) Villada ya da apartta oluşacak konaklayacak kişilerin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden, İnternet sağlayıcısından kaynaklanan telefon ve İnternet kesilmesi Tatil Feneri sorumlu değildir.

18) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz villa veya Apart birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını ve sitede göründüğünden daha kötü olduğunu, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan Tatil Feneri sorumlu değildir.

19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından toprak kayması, çıg, sel felaketi vs. ve olumlu veya olumsuz hava durumundan oluşabilecek her türlü olumsuzluktan Tatil Feneri sorumlu değildir.

20) Konaklayacak kişileri; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı Tatil Feneri sorumlu değildir.

21) Muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteriler, web sitesinde bulunan villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler kullanılmamışsa o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya konaklayacağı gün geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip Tatil Feneri’ni suçlamasından, Tatil Feneri kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı kiralayacak olan müşterilerin tüm detayları ve açıklamaları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

22) Villanın ya da apartın içerisine, havuz'a veya bahçeye herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik türde olan hayvanların toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan Tatil Feneri sorumlu değildir.

23) Villanın ya da apartın yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan kaynaklanan her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, Tatil Feneri kesinlikle sorumlu değildir. Sağlık problemleri veya vücudu hassas olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

24) Kiralanan villa veya apart çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. sürü hayvancılığı yapılabilmektedir, kiralanan villanın ya da apartın  bahçesinde veya yanınızdaki villaların, apartların bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan Tatil Feneri kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

25) Sağlık problemi, cenaze, ölüm, savaş, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları geçerli olmaktadır. Bu durumlarda iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.

26) Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmektedir, bu ve vb. bahaneler kullanarak kira sözleşmesini fesih etmek gibi bir çabaya girmesi durumunda Tatil Feneri sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkına sahiptir.

27) Rezervasyon oluşturulurken belirtilen kişilerden fazla kişi gelmesi yasaktır. Bu kişilerden dolayı oluşabilecek kazalardan firmamız sorumlu değildir.

CAYMA HAKKI

27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin madde 15/f.1,g hükmü uyarınca Satıcı tarafından verilen konaklama hizmeti açısından cayma hakkının kullanılması mümkün değildir. Talep iptal & değişiklik işlemleri açısından Web sitesinde yayımlanan Ön Bilgilendirme Formu ve Sözleşme’de belirtilen şartlar Taraflar arasında geçerlidir.

İHTİLAFLAR

Sözleşmesi'nin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Alıcının Konaklama Hizmetini satın aldığı yerdeki ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68'nci. Maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe ve il tüketici hakem heyetleri yetkilidir. 

Sözleşme’den doğacak tüm uyuşmazlıkların Tarafların arasında çözümlenmesi açısından Kaş (Antalya) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN VE APARTLARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ OLMAKTADIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞTA BULUNMAK " Tatil Feneri " NE REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.